Jak oświetlić małą łazienkę?

Masz małą łazienkę i zastanawiasz się czy jedno źródło światła będzie wystarczające?
Otóż nie!

Dzięki dobraniu odpowiedniego oświetlenia, możemy z łatwością optycznie powiększyć małe pomieszczenie. Dużym plusem przy małych łazienkach jest dostęp światła dziennego. Niestety często w takich przypadkach nasza łazienka nie posiada okna.

Co wtedy?

Wówczas ważne, żebyśmy przy doborze oświetlenia zwrócili uwagę na barwę światła i wybrali najbardziej zbliżoną do światła dziennego. Zazwyczaj, niezależnie od wielkości łazienki, montuje się w niej dwa rodzaje oświetlenia: główne i punktowe.

Za główne może posłużyć pojedyncza oprawa umieszczona centralnie lub kilka opraw punktowych np. Mistic Elong bądź Mistic Bandy. Drugim ważnym aspektem, jeśli nie najważniejszym jest oświetlenie przy lustrze. Najistotniejsze jest równomierne oświetlenie, aby na naszej twarzy nie pojawiały się cienie. Najpopularniejsze jest zamontowanie dwóch opraw punktowych typu kinkiet po obu stronach lustra lub podświetlenie lustra taśmą LED’ową.

Nie zapomnijmy przy wyborze oświetlenia do łazienki, zwrócić uwagi na klasę szczelności opraw.

Najlepiej wybierać lampy o stopniu IP44 i wyżej. Wówczas możemy być pewni, że w razie ochlapania naszej oprawy lub nadmiernej wilgoci w łazience, nasza lampa nie zostanie uszkodzona.