Najpiękniej oświetlone miejsca na świecie

Najpiękniej oświetlone miejsca na świecie

Istnieje wiele niesamowitych miejsc, które dzięki odpowiedniemu oświetleniu stają się wręcz magiczne i trudno od nich oderwać wzrok. Niewątpliwie ich urok najlepiej podziwiać, gdy nastanie noc. Wtedy możemy dostrzec ekscytującą grę świateł i napawać się wspaniałym widokiem zapadającym w pamięci na długie lata. Pragniemy przedstawić najpiękniej oświetlone miejsca na świecie, z którymi warto się zapoznać. Może wśród nich znajdziecie inspirację dla siebie i swojego domu?

 

1. Budynek parlamentu w Budapeszcie

Powstał w 1904 roku i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na Węgrzech. Zaprojektowany został w stylu neogotyckim. Jego całkowita powierzchnia wynosi ponad 17 tysięcy metrów kwadratowych. Wiele osób pracowało nad tym, aby w nocy był dobrze oświetlony i robił odpowiedni efekt. Jak widać na zdjęciu, cel został osiągnięty.

 

 

2. Wieża Eiffla

Znajduje się w Paryżu i zwana jest również „Żelazną damą”. Powstała w 1889 roku i jest wysoka na 324 metry. Swoim wyglądem zachwyca podczas dnia, ale szczególnie w nocy, oczywiście za sprawą oświetlenia.

 

 

 

3. Burdż Chalifa

Mieści się w Dubaju i mierzy 829 metrów wysokości co plasuje ją jako najwyższy wieżowiec świata. Robi niesamowite wrażenie.

 

 

4. Tower Bridge

Most zwodzony nad Tamizą w Londynie, który został wzniesiony w 1894 roku. Stworzony został w stylu wiktoriańskim. Jest tłumnie odwiedzany przez turystów z całego świata – szczególnie po zmroku.

 

 

5. Szanghaj

Miasto w Chinach liczące ponad 24 miliony mieszkańców, tętniące życiem i wyróżniające się niesamowitymi i nowoczesnymi budynkami, które oświetlone w nocy nadają okolicy niepowtarzalnego klimatu.