Wyjątkowe oświetlenie salonu

Marzysz, aby mieć wyjątkowe oświetlenie salonu, jednak nierzadko wybór odpowiednich elementów sprawia wiele trudności. Zachęcamy do zapoznania się ze wskazówkami, które pomogą Ci w doborze oświetlenia Twojego salonu według danego stylu.

Istota oświetlenia salonu

Salon to pomieszczenie, które przede wszystkim ma za zadanie służyć mieszkańcom w przyjemnym spędzaniu czasu. To właśnie tam zapraszamy naszych gości, gdzie wspólnie przeżywamy niesamowite chwile. Oczywiście powinien być również funkcjonalny. Odpowiednio dobrane oświetlenie salonu przyczyni się do zwiększenia komfortu podczas spędzania w nim czasu. Tak więc, zainstalowane tam światło powinno mieć zharmonizowaną barwę i moc, a także odznaczać się ciekawym stylem.

Oświetlenie salonu a jego styl

Na początku należy określić styl urządzanego mieszkania. Wtedy łatwiej będzie nam wybrać odpowiednie oświetlenie.

Styl nowoczesny

Charakteryzuje się prostymi formami, liniami i figurami geometrycznymi, otwartą przestrzenią, a także kolorystyką biało-szarą z dodatkiem czerni. Świetnie sprawdzi się również sufit podwieszany z oświetleniem punktowym. W takim wnętrzu idealnie sprawdzą się lampy Mistic, które swoim wyglądem wpisują się w taki design.

Styl ekologiczny

Stawia na harmonię z naturą. Dodawanie do lamp elementów drewnianych czy bambusowych na pewno pozytywnie wyróżni wnętrze i wpisze się w styl eko.

Styl skandynawski

Wyróżnia się prostotą, funkcjonalnością oraz stosowaniem naturalnych materiałów. Charakterystyczne kolory to biały, szary, błękitny a nawet wrzosowy. Dodatkowe elementy, które mogą zostać wykorzystane do aranżacji oświetlenia to zazwyczaj metal i szkło. Lampy w takim stylu cieszą się dużą popularnością.

Styl klasyczny

Stawia z kolei na estetykę. Kolory to biel i odcienie beżu. W takim wnętrzu niewątpliwie świetnie sprawdzą się jasne lampy podłogowe. W dużych salonach wskazane jest wyeksponowanie kilku większych lamp, natomiast w małych nie można przesadzać z ilością.