Lampy w stylu nowoczesnym – aranżacja wnętrza

W nowoczesnych aranżacjach lampy stanowią biżuterię dla wnętrza. Są jego ozdobą i wisienką na torcie. Potrafią nie tylko pomieszczeniom nadać charakteru, ale wręcz go zbudować.

Cechy charakterystyczny dla stylu nowoczesnego

Styl nowoczesny to przede wszystkim minimalizm, prosta forma i przestrzeń. Jeżeli wiec szukasz ciepłych, kolorowych i przyjaznych wnętrz, to styl ten nie jest dla Ciebie. Pokochają go za to osoby, które cenią sobie wyrazisty i elegancki charakter.

Nowoczesna forma jest przejawem buntu wobec zdobień i dekoracyjnych motywów – przepych schodzi więc na dalszy plan. Wystój jest podyktowany prostymi liniami i figurami geometrycznymi, do których nawiązują meble i dodatki.

Mniej znaczy więcej

Pomieszczenie powinno być oczyszczone ze zbędnych dodatków. Zamiast na ilość, należy postawić na jakość. By zyskać przestronność, która w stylu nowoczesnym jest tak pożądana, warto połączyć ze sobą pomieszczenia np. salon z kuchnią lub przedpokojem, a w wersji dla odważnych – sypialnię z łazienką. Ze względu na brak drzwi i ścian działowych, warto wyodrębnić poszczególne przestrzenie np. różnymi kolorami ścian lub oświetleniem.

Nowoczesna forma jest uniwersalna i bardzo funkcjonalna. Dlatego też styl ten jest z powodzeniem stosowany nie tylko w mieszkaniach, ale także w hotelach, biurach, czy restauracjach.

Oświetlenie w stylu nowoczesnym

Nowoczesna lampa musi być taka, jak wnętrze, w którym się znajduje – prosta, surowa i elegancka. Jej kolory powinny być stonowane. Najlepiej sprawdzą się tu biel, czerń i wszystkie odcienie beżu. Możesz urozmaicić delikatnie wystrój, wprowadzając kolorowe detale. Nie przesadź jednak z ich ilością.

Lampy w stylu nowoczesnym przeważnie są wykonane ze szkła, metalu, drewna lub tworzyw sztucznych. Zamknięte są w regularnych kształtach. Do tego typu wnętrz będą pasować zarówno lampy stojące, jak i wiszące. Możesz także wbudować oprawy w sufit podwieszany. Wszelakie reflektorki oraz halogeny także nadadzą się do ciekawego dekorowania przestrzeni.

Światło może podkreślić chłód surowego wnętrza lub wręcz odwrotnie – ocieplić nieco pomieszczenie. Wszystko zależy od tego jaką barwę światła żarówki wybierzesz.